II Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego w Józefowie nad Wisłą 2020

24 marca 2020 By administrator

Dwa dni pełne muzyki, tradycji, tańca, śpiewu i dobrej zabawy.
Tak możemy podsumować II Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego, który odbył się 31 stycznia i 1 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą.

Pierwszego dnia, w bloku warsztatowym, udział wzięło około stu tancerzy z zespołów: Mały Józefów, Kamioneczka, Mały Głusk, Zezulanie i Mały Motycz.
Młodzi artyści brali udział w zabawach i tańcach regionalnych, które poprowadziła Marzena Dźwierzyńska. Zwieńczeniem pracowitego popołudnia była integracyjna dyskoteka. Drugi dzień otworzyły poranne warsztaty street dance prowadzone przez Grzegorza Demuchę oraz zajęcia wokalne realizowane przez Dominikę Lesiuk.
W części przeglądowej udział wzięły zespoły z najdalszych zakątków regionu. Dla józefowskiej publiczności tańczyły grupy:

Mały Głusk https://www.facebook.com/malyglusk/
Włodawiacy https://www.facebook.com/groups/745052505892602/
Mały Józefów https://www.facebook.com/gckjozefownadwisla/
Bogutki
Mały Motycz https://www.facebook.com/SPMotycz/
Zezulanie http://spzezulin.szkolnastrona.pl/
Powiśle https://www.facebook.com/zpitpowisle/

W czasie prezentacji artystycznych publiczność mogła zobaczyć m.in.: tańce lubelskie, kurpiowskie, krakowskie, rzeszowskie oraz tańce Górali Beskidu Śląskiego. W przeglądzie wzięło udział około dwustu pięćdziesięciu tancerzy, którzy wraz z opiekunami przygotowali trzynaście wyjątkowych prezentacji.
Atrakcją towarzyszącą wydarzeniu był występ akrobatyczny grupy AKRODAR. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Józefów nad Wisłą Grzegorz Kapica.
II Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego zapamiętamy jako wspaniałe wydarzenie, które dzięki wsparciu współorganizatorów oraz sponsorów okazało się wielkim sukcesem. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie:

Dyrekcji i pracownikom Gminnego Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą https://gckjozefownadwisla.pl/

Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą https://zso-jozefow.pl/

Bankowi Spółdzielczemu w Józefowie nad Wisłą https://www.bsjozefow.pl/

F.H.U APA

ROLTECH Robert Kołodziej http://www.roltechrk.pl/

II Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego w Józefowie nad Wisłą to projekt Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych, którego celem jest konfrontacja artystycznych dokonań zespołów, możliwość wymiany doświadczeń, inspiracji repertuarowych oraz upowszechnianie tradycyjnych tańców narodowych oraz folkloru. Nie mniej ważna jest też integracja dzieci, które utożsamiają się z regionem i w swojej artystycznej działalności czerpią z dorobku minionych pokoleń – stając się żywym nośnikiem kultury i tradycji.

Gratulując wszystkim uczestnikom pięknych prezentacji i wysokiego poziomu artystycznego zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji Międzywojewódzkiego Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego w Józefowie nad Wisłą.